شینگل چیست

خانه/مقالات/شینگل چیست
شینگل چیست 2018-05-15T13:04:19+04:30

معرفی محصول شینگل IKO

به سقف‌هایی که دارای شیب حداقل 15 درجه باشند، سقف شیبدار اطلاق می‌شود. با وجود اینکه زیبایی سقف‌ شیبدار با افزایش درجه شیب آن افزایش می‌یابد ولی این شیب  حداکثر می‌تواند در حدود 85 درجه باشد.در این مقاله سعی داریم تعریفی از پوشش شینگل داشته باشیم

 

سقف شیبدار شینگلسقف شینگل از جمله رایج ترین سقف برای پوشش بام های شیبدار در ساختمان های اداری, مسکونی, تجاری و… میباشد. امروزه از آن به عنوان پوشش اصلی بام و پوشش نمای ساختمان استفاده می­شود.

شینگل پوشش قیر پلیمری است که سطح نهایی آن را گرانول های معدنی پوشانده است که در دمای بیش از 1100 درجه سانتی گراد تثبیت رنگ شده اند. عرض متوسط آن 35 سانتیمتر و طول آن 1 متر می­باشدکه با یک لایه یا شبکه شیشه ای مات به نام Impragnated Glass Mat  به هم استحکام داده شده است.

 

در طراحی شینگل به نکاتی مانند ایزولاسیون، تغییرات دما، انعکاس نور خورشید، انعطاف‌پذیری در برابر ضربه، مقاومت در مقابل وزش بادهای شدید و شکل‌گیری به فرم‌های گوناگون سطوح شیب‌دار، شکسته و قوسی توجه ویژه شده است.

این نسل جدید عایق­های رطوبتی علاوه بر محافظت ساختمان در برابر بارش برف، باران ، با بیش از 60 نوع طرح و رنگ مختلف نقش مهمی در جلوه و زیبایی ساختمان ایفا می­کنند.

از مزایای این پوشش سقف می توان به نصب سریع و آسان، سبکی وزن، عمر مفید، مقاومت زیاد در برابر نزولات جوی و مقاوم در برابر خزه و جلبک اشاره کرد.

سبک وزن بودن پوشش شینگل موجب کاهش آثار تخریب و خطرات ناشی از وقوع زلزله خواهد بود.

با توجه به تنوع طرح و رنگ پوشش شینگل، با هرگونه سلیقه ایی مناسب می باشد، لازم به ذکر است بعضی از مدل های آن که دارای چسب می باشد برای مناطق بادخیز توصیه می گردند.

سقف شیبدار با پوشش شینگل